Sztukateria wewnętrzna i listwy ze styropianu

Sztukateria wewnętrzna i jej przykłady:

 • gzymsy wewnętrzne, które instalowane są na łączeniach ściany z sufitem. Pozwalają na manipulację optyką wnętrza, poprzez wrażenie powiększenia pokoju. Pełnią funkcję ochronną jak i maskującą.
 • listwy ze styropianu, które można zastosować praktycznie wszędzie. Jest to doskonałe narzędzie dekoracyjne - detale, które tworzy znacznie wpływają na estetykę pomieszczeń.
 • listwa maskująca karnisz to ciekawa opcja z galerii sztukaterii wewnętrznej. Montuje się go nad oknem, gdzie pozwala ukryć nieatrakcyjne karnisze.

Ponadczasowość i elegancja w jednym

Na zagadnienie sztukaterii wewnętrznej składa się wiele elementów dekoracyjnych, które stworzone są z wyjątkowego materiału. Mowa tutaj o styropianie ekstrudowanym XPS. Dlaczego jest taki wyjątkowy? Pozwala na stworzenie dekorów, które połączą ze sobą  wszystkie najcenniejsze atuty. Na wstępie zalet warto zaznaczyć, że można wykorzystać ją w każdym rodzaju wnętrza. Może być zarówno w kuchni, salonie jak i łazience.

Aby spotęgować ten atut można także zwrócić uwagę na to, że elementy dekoracyjne ze styropianu można pomalować na każdy kolor i wpasują się one w każdy możliwy styl aranżacyjny. Elementy składające się na  sztukaterię wewnętrzną są bardzo trwałe i solidne, dzięki czemu nie ma potrzeby zamartwiania się o ich żywotność. W niezmienionych właściwościach potrafią trwać przez dekady.

Lekkość tych ozdób również jest wynikiem innowacyjnej metody tworzenia. Znaczenie ułatwia to montaż, który i tak w porównaniu z innymi czynnościami budowlanymi jest niesamowicie prosty.

Kolejnym atutem jest funkcja maskująca niedociągnięcia powstałe na meblach, ścianach, suficie, np. pęknięcia i zabrudzenia. Problem wystających kabli też zostaje w ten sposób rozwiązany. Najważniejszą jednak zaletą stosowania sztukaterii wewnętrznej są jej niebywałe walory estetyczne. Dzięki temu bez rozterki możemy odmienić wizerunek całego pomieszczenia i domu. Możliwości jakie daje różnorodność wzorów i rodzajów są nieskończone, więc za pomocą sztukaterii można wykorzystać swoje artystyczne uzdolnienia i puścić wodze zdobnicznej fantazji.

Zamów teraz listwy ze styropianu

Większość elementów, które zawiera sztukateria wewnętrzna może być wykorzystana również jako dodatkowe oświetlenie. Posiadają specjalnie miejsce na taśmę ledową. Wnętrza, w których stosuje się listwy ze styropianu stają się o wiele bardziej przytulne i nabierają przyjemnego klimatu.

Najpiękniejsze dekory ze styropianu

W naszej ofercie posiadamy cały szereg elementów dekoracyjnych sztukaterii wewnętrznej takich jak:

 • gzymsy styropianowe sufitowe;
 • listwy dekoracyjne styropianowe;
 • listwy oświetleniowe ścienne;
 • listwy sufitowe styropianowe;
Oraz elementy ozdobne sztukaterii zewnętrznej, między innymi:
 • kolumny styropianowe;
 • pilastry;
 • bonie;
 • i wiele, wiele innych.
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!

Zajrzyj do nas!